Trhový trend.
Slovakia Forex Forum | Forex komunitné miesto
Slovakia Forex Forum
Forex komunitné miesto
Výsledky 1 do 7 z 7

Vlákno: Trhový trend.

1. #1 Zbaliť príspevok

2. InstaForex
  3. #2 Zbaliť príspevok
    Viete mi niekto poradiť ako vyčítavať trend na trhu z grafu?

4. #3 Zbaliť príspevok
    Ako správne identifikovať dlhodobý trhový trend

5. #4 Zbaliť príspevok
    Citácia Pôvodne poslal RomanFX Zobraziť príspevok
    Viete mi niekto poradiť ako vyčítavať trend na trhu z grafu?
    Pokiaľ obchoduješ trend, tak najprv musíš identifikovať, či tento trend už začal a na to použi indikátory, ktoré sú priamo v obchodnej platforme Metatrader 4.
    Je jedno aký indikátor si zvolíš, ( ja používam moving average ), ale dôležité je, aby ti indikátor ukazoval rovnaký trend aspoň na troch časových pásmách po sebe, čiže napr. na M30, H1 a aj H4. Potom už iba stačí správne naplánovať vstup do tohto trendu, k čomu nám pomôžu určité cenové hladiny, prípadne každé priblíženie ceny sa k MA, to je optimálny vstup do obchodu

6. #5 Zbaliť príspevok
    Citácia Pôvodne poslal Sasha Zobraziť príspevok
    Staré príslovie obchodníkov na forexe hovorí že „trhový trend je priateľom obchodníka“ (angl. “the trend is your friend”), toto platí až dodnes a nie len pre burzových akciových obchodníkov, ale aj pre tých, ktorí obchodujú menové páry na forexovom trhu.
    Hello, kráááásne príslovie, chcel by som sa viesť na trende, sanozrejme správnym smerom:-))))))

7. #6 Zbaliť príspevok
    Sviečkové formácie napovedajú o spomalenie alebo obratu trendu. Ako ho správne identifikovať a analyzovať?

8. #7 Zbaliť príspevok
    Citácia Pôvodne poslal Marektrader Zobraziť príspevok
    Sviečkové formácie napovedajú o spomalenie alebo obratu trendu. Ako ho správne identifikovať a analyzovať?
    Múdrym spôsobom, ako rozpoznávať akýkoľvek trend na trhu je ten, že začnete na vyšších časových rámcoch a budete postupovať smerom nižšie až do časového rámca, na ktorom chcete obchodovať. Tento prístup môžeme označiť ako "zhora nadol". Ide o veľmi efektívnu metódu, ktorá vám poskytne široké pochopenie súčasných trhových podmienok a skutočnej hĺbky sledovaného trhu.

Rozdiely medzi časovými rámci by nemali byť príliš veľké ani príliš malé. Ako ideálny považujem vzdialenosť 4x-6x väčšie. Napríklad, ak je váš obchodný časový rámec H1, začnite na D1 (6x väčšie ako H4) a potom prejdite na nižšiu časových rámec H4 (4x väčšia ako H1). H4 a D1 vám poslúži na identifikáciu všetkých trendov a príležitostí. Obchodné časový rámec H1 vám potom bude slúžiť pre načasovanie a určovanie ideálneho miesta a času pre vstup do obchodu. Pri určovaní trendov sa vyvarujte analýzy "zdola nahor". Nedobrali by ste sa relevantných výsledkov.

Povolenia na Odosielanie