Slovakia Forex Forum | Forex komunitné miesto
Slovakia Forex Forum
Forex komunitné miesto
Drahí priatelia! Všetky bonusové programy na fóre sú dočasne pozastavené.       If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.      
    Drahí priatelia! Všetky bonusové programy na fóre sú dočasne pozastavené.       If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.      
Stránka 9 z 49 PrváPrvá ... 7 8 9 10 11 19 ... PoslednáPosledná
Výsledky 81 do 90 z 490

Vlákno: Forex analýzy

  1. #81 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci!
    Pár EUR/USD sa obchoduje v rámci rozsahu. Úroveň 1,1464 slúži ako vrchol rozsahu, zatiaľ čo úroveň 1,1304 slúži ako jeho spodná úroveň. Očakávam, že ceny postúpia a priblížia sa k hranici 1,1464. Ak cena prerazí túto úroveň, otvorí sa cesta do oblasti 1,1511-1,1590. V prípade pullbacku očakávam pokles aspoň na minimum, oblasť 1,1300-1,1280.
    Preto si myslím, že sa oplatí pracovať v tomto rozsahu. Čo sa týka dlhých alebo krátkych pozícií, momentálne nemôžem poskytnúť žiadne odporúčania. Existuje teda riziko pohybu ktorýmkoľvek smerom.
    Name:  1 - 2022-02-17T090906.802.jpg
Views: 125
Size:  38.5 KB

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  2. #82 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci!
    Niektorí účastníci trhu otvárajú dlhé pozície s cieľom dosiahnuť 1,3610, zatiaľ čo iní otvárajú krátke pozície s cieľom dosiahnuť zisk na úrovni 1,3508. Medzitým skúsení obchodníci čakajú na prelomenie jednej z hraníc rozsahu 1,3610-1,3508. Očakávam dlhší pohyb v smere breakutu.
    Ako vždy, hlavní hráči sa s najväčšou pravdepodobnosťou pridajú na trh počas americkej seansy. Volatilita sa teda môže zvýšiť. Medzitým čakáme na vstup na trh.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  3. #83 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci! Čakám na medvedí signál pre euro. Graf H4 však ukazuje, že cena s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahne oblasť 1,14-1,1420 a až potom pôjde dole.
    Nečakal som, že ťah nahor bude odložený na celý týždeň. Dnes je štvrtok a ak neberieme do úvahy malé časové rámce, neexistujú žiadne signály naznačujúce obnovenie hlavného smeru.
    Podľa hodinového grafu je všetko pripravené na pohyb smerom nadol. Takže ceny môžu začať klesať až na 1,13 zo súčasných úrovní.
    V skutočnosti to nebude také rýchle. Najprv sa cena musí vrátiť na úroveň 1,1350 a potom vytvoriť novú úroveň odporu.
    Dovtedy zostane relevantný vzostupný vnútrodenný signál naznačujúci pohyb na 1,1420. Alternatívne sa pár euro/dolár môže obchodovať v bočnom rozmedzí 1,1350-1,14.
    Navyše na trh začali vstupovať predajcovia, čo je tiež v rozpore s možným obnovením klesajúceho trendu. Takže budem mať na pamäti, že táto dvojica dnes nemusí klesnúť.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  4. #84 Zbaliť príspevok
    Senior člen RomanFX's Avatar
    Pridať dátum
    04.09.2018
    Príspevky
    323
    Poďakovania
    0
    Poďakované 44 krát v 49 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci! Včerajší makroekonomický kalendár obsahoval zápisnice zo zasadnutia americkej centrálnej banky. Nezaznamenal som však žiadnu reakciu hlavných párov na túto správu. To znamená, že regulátor nepovedal nič nové. Predseda Fedu Jerome Powell opäť poznamenal, že centrálna banka zvýši úrokové sadzby, ak bude inflácia vysoká. Čo sa týka páru EUR/USD, dnes sa ceny obchodujú zmiešane v blízkosti týždenného pivot pointu. Predovšetkým včera, cena nedokázala vzrásť nad túto úroveň. Preto očakávam, že sa pár prelomí nad týmto pivotným bodom a bude dnes pokračovať v býčej jazde na grafe H4.
    Name:  1 (10).jpg
Views: 136
Size:  54.1 KB

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  5. #85 Zbaliť príspevok
    Senior člen RomanFX's Avatar
    Pridať dátum
    04.09.2018
    Príspevky
    323
    Poďakovania
    0
    Poďakované 44 krát v 49 postoch
    Obchodníci majú svoje vlastné plány pre EUR/USD. Počas ázijskej seansy pár dosiahol lepšiu cenu, aby otvoril dlhé pozície z týždennej kontrolnej zóny 1/4 (1,1323 - 1,1319). Prial by som si, aby som bol v tej chvíli hore. Keď som to videl, otvoril som dlhé pozície. Došlo ku korekcii pullbacku do 2. vlny. Ešte predtým zachvátila posledná zostupná vlna 1,1355. Úrovne 1,1420 a 1,1455 - 1,1468 by sa mohli považovať za cieľ pre takýto vzostupný trend.
    Ak by sa aktualizovalo miestne minimum 1,1278 a cena by sa pod ním konsolidovala, krátke pozície by sa mohli otvárať pri pullbacku. Zostupná vlna je však nateraz ukončená, pretože vzostupná podvlna bola prerušená. Vďaka tomu sú dlhé pozície stále relevantné.
    Včera som zmeškal vstupný bod o rope. Myslel som, že ceny z týždennej kontrolnej zóny 1/2 začnú pohyb smerom nadol. Dosiahli však týždennú kontrolnú zónu 3/4 (94,48 - 94,86) a následne spôsobili pokles ropy. Úprimne povedané, túto tretiu vlnu poklesu som očakával. Nemyslel som si však, že cieľ 90,64 bude dosiahnutý tak rýchlo a vrchol prvej vlny bude aktualizovaný, keďže v štruktúre chýbala 3. zostupná vlna. Je možné, že pokles bude pokračovať. Pullback ropy však môže byť veľmi hlboké. Zdá sa, že na prerušenie musíme použiť čakajúce objednávky.

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  6. #86 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci! Z obchodného grafu je vidieť, že pár EUR/USD neopustil bočné pásmo a obchoduje sa medzi dvoma 200-dňovými kĺzavými priemermi. Hodinový kĺzavý priemer 1,1382 je na vrchole, zatiaľ čo 4-hodinový kĺzavý priemer 1,1341 je pod úvodzovkami. Dnešný makroekonomický kalendár zahŕňa prejavy členov ECB a FOMC, ako aj správu o menovej politike Fedu, čo môže mať vážny dopad na dynamiku páru. Hlavným hnacím faktorom na devízovom trhu však zostáva geopolitika. Prehlbujúce sa napätie by mohlo viesť k nepredvídateľným následkom, no stále dúfam v mierové vyriešenie konfliktu.
    Z technického hľadiska sa situácia od včera takmer nezmenila, ak neberieme do úvahy vytvorený trojuholník. Ostanem teda pri včerajšom scenári. Verím, že prelomenie úrovne rezistencie na 1,1400 pomôže eurovým býkom vytlačiť cenu až k značkám 1,1440 a 1,1480. Podobne, ak sa cena zafixuje pod 1,1320, otvorí sa cesta k úrovniam podpory 1,1270 a 1,1200. Myslím si však, že pár EUR/USD sa bude až do otvorenia americkej seansy obchodovať v rozmedzí 1,1320-1,1400.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  7. #87 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci!
    Páru EUR/USD sa nepodarilo dostať nad úroveň 1,1390. Teraz očakávam, že ceny otestujú úroveň 1,1336. Naposledy sa účastníkom trhu nepodarilo stlačiť cenu tak, aby mohla preraziť túto úroveň supportu. Takže situácia zostala nezmenená a neexistujú žiadne nové maximá a minimá.
    Dnes je Piatok. Nemyslím si, že sa volatilita zvýši, aj keď EUR/USD sa môžu dostať pod tlak a klesnúť na úroveň 1,1336-20. Jeho pohyb smerom nadol však bude pravdepodobne limitovaný úrovňou podpory. Stručne povedané, očakáva sa, že pár sa bude obchodovať v rozmedzí medzi úrovňami 1,1390 a 1,1320.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  8. #88 Zbaliť príspevok
    Senior člen PeterPAMM's Avatar
    Pridať dátum
    06.09.2018
    Príspevky
    324
    Poďakovania
    0
    Poďakované 57 krát v 46 postoch
    GBP/USD
    Ahoj všetci!
    Libra pokračuje v obchodovaní do strán. Cena včera už tretíkrát testovala hornú hranicu 1,3626. Zdá sa však, že predajcovia túto úroveň aktívne chránia, keďže 4-hodinové sviečky jasne ukazujú, že odraz od 1,3623 bol dosť silný.
    V súčasnosti nevidím žiadne známky skutočného prelomenia tejto úrovne odporu. Zároveň sa cena blíži k 1,3626. Preto stačí mierny pohyb nahor na to, aby ste začali ísť dlho s výhľadom na okrúhlu úroveň 1,3700. Včera som počítal s prelomením 1,3626, ale po neúspešnom pokuse dvojice preraziť túto značku som uzavrel dlhú pozíciu.
    Tento vzostupný scenár bude relevantný v prípade, že cena prekoná hranicu 1,3626. Medzitým najpravdepodobnejší scenár naznačuje pohyb smerom nadol s cieľom otestovať dolnú hranicu bočného rozpätia na 50 % Fibonacciho úrovni (1,3491) po tretíkrát. Podľa obchodného grafu cena už testovala 1,3491, ale v skutočnosti máme len dva testy.
    Preto som už otvoril krátke pozície v nádeji, že pár GBP/USD skĺzne na 1,3491. Zadal som stop-loss príkaz na 1,3640. Keď ich cena dosiahne, pár kúpim.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  9. #89 Zbaliť príspevok
    Senior člen RomanFX's Avatar
    Pridať dátum
    04.09.2018
    Príspevky
    323
    Poďakovania
    0
    Poďakované 44 krát v 49 postoch
    EUR/USD, 2022
    Ahoj všetci!
    Dnes je pravdepodobné, že pár EUR/USD bude pokračovať v obchodovaní bokom. Cena stoja na mieste uprostred neistoty na trhu. Včera to nedokázala pohnúť ani americká seansa.
    Je zbytočné prechádzať na iné časové rámce, keďže situácia bude rovnaká.
    Keďže dnešný makroekonomický kalendár je zbavený akýchkoľvek dôležitých informácií, ktoré by mohli mať vážny dopad na sentiment trhu, pár sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou naďalej pohybovať v bočnom rozmedzí.
    Čo sa týka pomeru otvorených pozícií, ukazuje to 50/50, čo je dosť nezvyčajné. Za normálnych podmienok takáto rovnosť nastáva v momente zmeny trendu. Potom o pár hodín prevezmú vedenie býky alebo medvede.
    Takéto čísla sú však aktuálne už tretí deň. Špekulanti si nie sú istí ďalším smerom dvojice, takže úvodzovky stoja na mieste.
    Preto si myslím, že dnes nemá zmysel predpovedať smerovanie dvojice. Očakáva sa, že cena sa bude pohybovať v rozmedzí 1,1350-1,140.
    Vo zvyšku zostáva moja predpoveď nezmenená. V dlhodobom horizonte očakávam, že sa cena dostane do oblasti 1,1300-1,1250, pravdepodobne prostredníctvom priblíženia sa k 1,1420.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


  10. #90 Zbaliť príspevok
    Senior člen RomanFX's Avatar
    Pridať dátum
    04.09.2018
    Príspevky
    323
    Poďakovania
    0
    Poďakované 44 krát v 49 postoch
    Ahoj všetci! Dnes máme dôležité správy, takže piatková relácia bude rušná. Dúfam, že sa pár vyberie správnym smerom, aj keď zvyčajne nevkladám veľké nádeje do posledného obchodného dňa v týždni.

    Zdá sa, že trh hromadí objem pred silným pohybom. Práve som sa vrátil z dovolenky a som pripravený podeliť sa o svoj pohľad na dvojicu. Samozrejme, nikto nevie s istotou, kam sa cena bude pohybovať. Takže toto je len môj uhol pohľadu. Trh je napätý, čo môže byť pre mňa skvelá príležitosť obchodovať. Naozaj dúfam, že dnes dosiahnem zisk. Plochý pohyb, ktorý prebiehal počas celého týždňa, potenciálne zvyšuje budúcu dynamiku ceny. Ďalší týždeň môže byť ešte rušnejší. Čo sa týka obchodovania s futures, myslím si, že cena sa uzavrie na vrchole a kupujúci si budú musieť udržať svoju pozíciu pri pullbacku. Všetko to však vysvetľuje falošná divergencia generovaná indikátorom MACD. Trh sa pripravuje na novú vlnu poklesu, pričom prudký nárast na úroveň 1,140 pomohol zbaviť sa najaktívnejších obchodníkov s medveďmi. Nič iné sa tu povedať nedá. Divergencia je falošná a pár nevykazuje žiadny jasný pohyb smerom nahor. Počas takejto nejednoznačnej situácie pre býkov medvede zintenzívňujú svoj tlak, aby vyvinuli rýchly pád. Očakávam, že pár EUR/USD dosiahne 1,1135. Tento cieľ musím mať na pamäti, aby som ho neskôr skontroloval. Ak je divergencia falošná a medvede hromadia silu, cena ľahko klesne na dno a my budeme žať zisk od kupujúcich.
    Priložené obrázky Priložené obrázky  

    Hoci je obchodovanie na finančných trhoch vysoko rizikové, ak si zvolíte správny prístup, môže vám priniesť príjem navyše. Výberom spoľahlivého brokera, ako je InstaForex, získate prístup na medzinárodné finančné trhy a otvoríte si cestu k finančnej nezávislosti. Zaregistrovať sa môžete tu.


SPrihlásiť sa do tohto vlákna (8)

Povolenia na Odosielanie

  • Nemôžete uverejňovať nové vlákna
  • Nemôžete odoslať odpovede
  • Nemôžete uverejňovať prílohy
  • Nemôžete upravovať svoje príspevky
  •