GBP
Účastníci trhu čakajú na nových vodičov už od minulého týždňa. Obchodná aktivita sa v strede týždňa pravdepodobne zvýši, keďže Spojené kráľovstvo v stredu zverejní dôležité štatistiky o inflácii.
Podľa predpovedí inflácia stále rastie v dôsledku prudko rastúcich cien energií, čo nie je žiadnym prekvapením. To zase potvrdí ďalšie sprísňovanie menovej politiky zo strany Bank of England. Preto sa očakáva zvýšenie volatility trhu. Niektorí obchodníci sa zablokujú v dlhodobých krátkych pozíciách, zatiaľ čo iní otvoria nové. Podľa denného grafu stále platí dlhodobý klesajúci trend. Ak sa cena dostane nad úroveň 1,2695, klesajúci trend bude zrušený. Ak sa inflačné projekcie analytikov ukážu ako pravdivé alebo ak sú ukazovatele lepšie, ako sa očakávalo, pár GBP/USD s najväčšou pravdepodobnosťou vzrastie na 1,2695

JPY
Dnešný makroekonomický kalendár obsahuje prejav členky FOMC Loretty Mesterovej
Možno jej vyhlásenie pomôže dvojici získať vzostupnú dynamiku. V tomto prípade bude americký dolár pokračovať vo svojom vzostupnom behu voči japonskému jenu. Vo všeobecnosti je najlepším spôsobom zdržať sa obchodovania, ale len sledovať trh.
Bitcoin
Teraz sa pozrime na graf obchodovania BTC. Cena podľa denného časového rámca vytvorila dva svietniky, čo podľa mňa naznačuje plnohodnotný obrat a postup na okrúhlu úroveň 25-tisíc.